Temmuz 21, 2024
Beslenme & Diyet Lezzetli & Sağlıklı

Denge Yemekte Neden Önemli

Yeterli ve dengeli beslenmeye katkıda bulunmak hedefiyle hayata geçirdiği en önemli projelerinden biri olan Yemekte Denge Mutfağı, farklı besinler ve pişirme yöntemleriyle hazırlanan lezzetli, besleyici ve pratik tariflere yer veriyor. Yemekte Denge Mutfağı, yapılış videolarıyla birlikte paylaştığı tariflerin, enerji ve besin öğeleri içeriklerine yönelik bilgiler de veriyor. 

Neden Yemekte Denge?
Yemekte Denge Mutfağı, besinlerin hazırlama ve pişirme yöntemlerinin veya hangi besinlerin bir arada kullanıldığının o yiyeceğin besin değerini etkilediğinin altını çiziyor. Her besinin, besin öğesi içeriği ve vücut için işlevleri de farklılık gösteriyor. Yemekte Denge Mutfağı, yeterli ve dengeli beslenirken, gereksinimleriniz doğrultusunda tüm besin gruplarından tüketmenin sağlıklı yaşamın temeli olduğunu da hatırlatıyor. 

Kuşkonmaz Çorbası (4 kişilik)
Malzemeler
1 bağ (yaklaşık 400 gr) kuşkonmaz
1 orta boy kuru soğan
1 su bardağı süt
2 yemek kaşığı tam buğday unu
2 yemek kaşığı zeytinyağı
4 su bardağı su

Hazırlanışı
Yıkadığınız kuşkonmaz ve soğanı doğrayıp bir tencereye alın ve zeytinyağıyla soteleyin. Hafif soteledikten sonra, tam buğday ununu ekleyerek kısa bir süre karıştırarak kavurun. Sonrasında sıcak su ve sütü ilave edip kuşkonmazlar iyice yumuşayana kadar pişirin. Piştikten sonra blender’dan geçirip servis edebilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir