Mayıs 29, 2020
Güncel Sağlık Sağlık

Dünyayı Gözlüksüz Görmenin Mutluluğunu Yaşıyor

9 yaşından beri yüksek numaralı gözlük kullanan Adem Şahin, Türkiye’de çok az uygulanan özel bir teknikle  göz sağlığına kavuştu. Adem Şahin, İzmir Özel Can Hastanesi Göz Kliniği Doktoru Op.Dr.Gökhan Erbakan tarafından uygulanan ICL( Implantable Contact Lens) yöntemiyle artık dünyayı gözlüksüz görmenin keyfini yaşıyor.

 

31 yaşında Suudi Arabistan’da bir maden şirketinde çalışan Adem Şahin, hayatı boyunca dünyayı kalın camların arkasından izledi. Lazer ameliyatlarının düzeltemeyeceği 10 numara hipermetrop ve 3 buçuk astimata sahip olan Şahin, Göz Sağlığı ve Hastalıkları doktoru Op.Dr.Gökhan Erbakan tarafından uygulanan ICL (Implantable Contact Lens) ile göz sağlığına kavuştu.

İzmir Özel Can Hastanesi Göz Kliniği doktorlarından Op.Dr.Erbakan, bu yöntemin Türkiye’de çok az uygulanabildiğine dikkat çekerek, lazer ameliyatına uygun olmayan kornealarda veya lazerin düzeltemeyeceği kadar yüksek 12 ve üzeri gibi gözlük numaralarında bu uygulamanın mucizeler yarattığını söyledi. Bu uygulamanın eğitiminin sadece yurtdışında verildiğini ve Türkiye’de çok az bilinen bir yöntem olduğunu anlatan Dr.Erbakan, ICL uygulamasının güzel tarafının hastaya herhangi bir doku eklemek veya çıkarmak zorunda kalınmaması olduğunu anlattı. Erbakan, “ICL yöntemiyle, gözün yüzeyine kontakt lens  takma ve getirdiği enfeksiyonel rahatsızlıklardan hastayı kurtararak, hastanın kendi göz merceğinin üzerine irisin arka tarafında 3-4 dakika süren bir işlemle mercek yerleştiriliyor. Kısacası lensi, gözün içine takmış oluyorsunuz. Böylece hastanın hayatı bir günde değişiyor. Bu uygulamayı yaptığım bir hastam gözünü açtığında ağlamaya başladı. Dünyayı, sevdiklerini net görebilmek artık ICL ile mümkün” diye konuştu.

 

 

Denize Gözlüksüz Girebilecek

Op.Dr.Gökhan Erbakan tarafından yapılan operasyonun ardından 5 gün sonra denize gözlüksüz girmenin, yağmurda ıslanmanın keyfini yaşadığını söyleyen Adem Şahin, “Hep hayata gözlüksüz bakmanın nasıl bir şey olacağını merak ederdim. Dr.Erbakan sayesinde penceresiz bir hayata kavuştum. Çerçevesiz dünyaya bakmak benim mucizem oldu” dedi. İzmir Özel Can Hastanesi Göz Kliniğinde Dr. Gökhan Erbakan’a kontrole gelen Adem Şahin, yüksek numaralı gözlük kullanan herkesin bu rahatlığı yaşaması gerektiğini söyledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir