Temmuz 21, 2024
Kişisel Gelişim Yaşam

Huzurlu uykunun sırrı; Lavanta

Uyumadan önce birkaç damla lavanta yağı damlattığınız bir mendili yastık kılıfınızın içine koyun.

 

Birkaç damla lavanta, daha derin ve huzurlu bir uyku için evde kolayca uygulayabileceğiniz aromaterapi seansıdır.

 

Lavanta kokusuyla meşhur çok nadide çiçeklerden bir tanesidir. Yaygın olarak parfüm sektöründe kullanılmaktadır ve sağlık açısından birçok fayda sağlar. Özellikle sinir sistemi üzerinde olan olumlu etkileri anlatmakla bitmez. İçerdiği hoş aroma sakinleştirici etkiye sahiptir.

 

Güzey rengi, hoş kokusunun yanı sıra sağlığımıza birçok açıdan katkıda bulunan lavantanın birkaç faydası;

 

Lavantanın cilt sağlığına sunduğu katkıların başında akne tedavisi gelir. Lavantanın içerdiği besinler kızarıklık, yara ve enfeksiyonların ortadan kalkmasını sağlayarak kusursuz cilt sahibi olmanıza katkıda bulunur.

 

 

 

Lavanta ciltte başta yaşlanmadan kaynaklanan sorunlar olmak üzere birçok farklı nedenlerden dolayı meydana gelen kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olabilir. Lavanta yağı düzenli olarak cilde 20 dakika boyunca uygulandığında cildin genç kalmasına yardımcı olabilir.

 

Lavanta aynı zamanda böcek ısırıklıkları tedavisinde, cildin temizlenmesinde, çatlakların giderilmesinde etkili rol oynayabilir. Bunun dışında ayakların dinlenmesi, ayakların altında ölü deri toplanmasına karşı da suya lavanta yağı karıştırılarak ayaklara uygulanabilir.

 

Lavanta cilt sağlığı yanında saç sağlığına da ciddi anlamda katkıda bulunur. Saçların canlanmasını sağlar, dökülmeyi engelleyebilir ve dökülmeye neden olan faktörlerin ortadan kalkmasına yardımcı olur. Kafa derisine uygulandığında kepek sorununu çözer. Saçların uzamasını teşvik eder ve doğal bir parlaklık kazandırır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir