Temmuz 21, 2024
Cilt Bakımı Güzellik & Bakım

Daha parlak ve sağlıklı ciltler için zeytinyağı kullanın

Saç ve cilt bakımında sıklıkla kullanılan Zeytinyağı, cildi yaşlanmanın etkilerinden korur, cilt hastalıklarının oluşumunu önler ve cildi güzelleştirir.

Zeytinyağı, cildi makyaj malzemelerindeki kimyasalların etkisinden korur. Doğal zeytinyağı içeren kozmetik ürünler, ciltte kimyasal kalıntı bırakmadığından kullanım alanı giderek genişlemektedir.

Zeytinyağı içerdiği bitkisel yağ sebebiyle kuru ciltlerde yüzde, saç derisinde, kuruyan ve sertleşen dizlerde, dirsekler, topuklarda besleyici ve onarıcı olarak kullanılır. bu sebeple cilt kuruluğundan şikayetçi olanların akşam yatmadan önce cildine zeytinyağı sürmeleri önerilir.

 

 

Cilde düzenli aralıklarla zeytinyağı sürmek cildin doğal nemini ve canlılığını korumasını sağlar. Çok yağlı olamayan kuru ya da normal ciltlerde makyaj temizliğinde zeytinyağı kullanılabilir. Bu sayede cilt, kimyasal temizleyicilerin zararlı etkilerinden korunur, temizlenir, beslenir ve nemlenir. Zeytinyağı cilt için güçlü bir antioksidandır. Bu bakımdan serbest radikallerin neden olduğu kırışıklık, tahriş, deformasyon ve yaşlanma etkileri zeytinyağı ile onarılır.

İşte faydaları saymak ile bitmeyen zeytinyağı ile yapabileceğiniz basit bir cilt kürü;

İnce bir kaba sıcak suyu dökün ve buharı yüzünüze doğru tutun. Ardından 7 dakika boyunca zeytinyağını yüzünüzün etrafında masaj yaparak yayın. En iyi sonucu almak için bu işlemi her 4 ya da 5 günde bir uygulayın. Cildinizdeki değişikliğe siz de inanamayacaksınız.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir