Aralık 3, 2023
Kişisel Gelişim

Yeni yıldızların adresi İzmir olacak

Ekranların sevilen yıldızları artık İzmir’den çıkacak. Ünlü sanatçı Erkan Bektaş, İzmir’de kamera önü oyunculuk eğitimlerine başladı. İlk günden yoğun ilgiyle karşılanan Bektaş, “Bu şehirde inanılmaz potansiyel var. Fiziki olarak buradaki çocuklar zaten çok avantajlı, hepsi güzel ve yakışıklı ama en önemlisi hepsi donanımlı. Hepsi keşfedilmeyi bekliyor, bunu eğitimle desteklediklerinde hepsinin yolu açık olacaktır” dedi.

Türkiye’de ekranların ünlü isimlerine yönelik proje hizmetleri sunan MG Audition’un kurucuları Gizem Oğuz ve Mustafa Ayata tarafından İzmir’in genç yetenekleri için eğitim atölyesi başlatıldı. Rönesans Ajans bünyesinde haftada 2 gün gerçekleşen atölyede, ünlü oyuncu Erkan Bektaş tarafından kamera önü oyunculuk eğitimi veriliyor. İlk günden yoğun ilgiyle karşılanan Bektaş, film ve dizi sektöründe İzmir’in önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

BU İŞ KOLAY DEĞİL

Bektaş, İzmir’in erkek ve kızların fiziki olarak avantajlarını, sahip oldukları donanımlarıyla güçlendirdiğini söyledi. Genelde televizyon oyunculuğunun kolay olduğu yönünde bir algı olduğunu söyleyen Bektaş, “Şarkıcısı, doktoru, mankeni, çaycısı herkes oyunculuk yapabileceğini düşünüyor. Her gün ‘Abi bizi diziye alsanız” şeklinde taleplerle karşılaşıyoruz.Onları nasıl alırız? Eğitim yok, deneyim yok, oyunculuk adına hiçbir şey yok. Oysa buradaki çocukların deneyimi olacak, eğitimi olacak, kamera karşısında kendilerini görme şansları olacak, neyi yapıp yapamayacaklarını görecekler, öğrenecekler sonra da yola çıkacaklar. Kimisi belki de bu işi yapmayı istemeyecek kimisi de çok isteyecek. Aslında bu işin o kadar da kolay olmadığını görecekler” dedi.İZMİR AÇIK ARA ÖNDE

Günümüz şartlarında konservatuar mezunu olan ile olmayının eşit şansa sahip olduğuna dikkat çeken Bektaş, İzmir Oyunculuk Atölyesi kursiyerlerinin “Çok sıkı” çalışması gerektiğini söyledi. Bektaş, “Hem oyunculuk adına gerekli bilgiyle donanacaklar hem de kamera karşısında ne olacak oyunculuk nasıl değerlendiriliyor bunu öğrenecekler. Sıkı bir eğitim olduğu için de çok fazla ödevleri olacak, yoğun çalışacaklar. Haftada 4 saat hiçbir oyuncu için yeterli değil. Onun dışında günde 2 saat de kendi çalışmazsa hiçbir yere varamazlar. Anlam ifade etmez. O yüzden biraz yoğun ve sıkılaştırılmış bir eğitim görecekler burada” diye konuştu. MG Audition’un kurucularından Oyuncu Menejeri Gizem Oğuz ise atölye için Türkiye’nin çeşitli kentlerinden talep topladıklarını, ancak İzmir’in açık ara fark attığını söyledi. Yoğun istek üzerine ilk atölyeyi İzmir’de açtıklarını belirten Oğuz, “Yeni katılımcılarımızı da bekliyoruz” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir